Vlhčené ubrousky versus látkové ubrousky

10. 04 2017 | 04.18

ubrouskyVlhčené ubrousky - věc, bez které se neobejde v dnešní době žádná maminka. Ideální pomocník při přebalování a nebo i na dětském hřišti, když je čas na svačinku a je třeba rychle umýt špinavé ručky či pusinku.

Pomocník sice dobrý, ale pokud pohledáte na internetu a budete hledat něco o vlivu a prospěšnosti těchto ubrousků na zdraví Vašeho dítka určitě se dozvíte, že není dobré tyto vlhčené ubrousky používat nepřetržitě. Když se nad tím člověk zamyslí tak je to celkem i jasné - ubrousky jsou napuštěné chemikáliemi, aby vydržely být vlhké a ještě i voňavé. Klidně se Vám může stát, že se u dítka po použití (a to i u ubrousků známých značek) objeví vyrážka.

Nebudu vám mazat med kolem pusy - já mám vlhčené ubrousky taky ráda, ale doma je nahrazuji klasickými látkovými, které jsou určitě zdravější. Takovéto ubrousky jednoduše namočíte do vody a utřete co je potřeba a ještě si s nimi můžete užít i legraci, protože kdo pohledá najde určitě spoustu krásných ubrousků s různými dětskými motivy. Po použití ubrousek jednoduše vyperete, usušíte a znovu použijete.ubrousky - dívčí mix

Já osobně používám (a šiji) ubrousky o velikosti cca 18 x 12 cm, které jsou z bavlněného froté a designového úpletu s dětským motivem. Na přání však lze ušít jakýkoliv rozměr a použít i jiný materiál (např. biobavlnu či bambus). Cena jednoho ubrousku je cca 12 Kč. Na moji aktuální nabídku můžete mrknout na Fler, pokud objednáte přes kontaktní email, sleva je jistá

Teď mě tak ještě napadá, že jednou mi napsala moje zákaznice, že v nouzi kdy ji došly prsní (kojící) vložky použila ubrousek místo nich a nepoznala prý rozdíl. Látkový brousek má opravdu všestrané využití.