Prsní (kojící) vložky pro maminky

14. 03 2017 | 21.12

Prsní nebo-li kojící vložky jsou nepostradatelné snad pro všechny maminky, které kojí a mají problém s únikem mateřského mléka. Většina maminek používá asi vložky klasické jednorázové zakoupené třeba někde v lékarně. I já jsem si je pro první dítko pořídila, ale moc dlouho jsem je nepožívala a raději je vyměnila za látkové, které mi byly pocitově příjemnější. Navíc jsou i designově hezčí než ty kupovaná bílá kolečka. A zároveň i ekologičtější. A pokud si je ušijete sama máte je za babku.

prsní kojící vložky

Já nejčastěji používala vložky obrázkové, středně savé, které měly vrchní vrstvu z obrázkového úpletu, savou vrstvu z biobavlněného froté a dotykovou vrstvu z bambusového froté. S únikem nléka jsem neměla téměř žádné problémy takže jsem je využívala spíše jako vrstvu proti odírání bradavek ve švech podprsenky.

Jedna moje zákaznice si však přála ušít vložky extra savé a také vložky, které neprosáknou. Takže vznikly další dva typy vložek - extra savé s jádrem z bavlněného beránku nebo českého flísu. A nepromokavé, u kterých je vnější obrázková vrstva nahrazena PULem, který se využívá například na svrchní kalhotky pro látkující miminka. Savá vrstva u těchto vložek je opět bavlněný beránek nebo český flís. Tento typ vložek je vhodný především pro plánovaný pobyt ve společnosti, kdy se nechcete strachovat, že Vám zas proteče mléko na triko.

Vložky šiju o průměru cca 11 cm a po odkojení vašich ratolestí je můžete klidně používat jako ekologické odličovací kosmetické tampóny. Po použití vložku vyperet v pračce a můžete je znovu opakpvaně použít. Pro zachování savosti materiálu doporučuji nepoužívat při praní aviváž. 

Kojící vložky šiju většinou ze zbytkových materiálu takže pořizovací cena jednoho páru je cca 30 Kč. Pokud máte zájem o ušití těchto vložek kontaktujte mě prosím přes email a blíže se domluvíme na designu vložek. Pokud chcete jenom mrknout co já právě k dispozici a našito můžete navšívit můj Fler obchůdek zde.