Svrchní PUL kalhotky

24. 03 2017 | 19.51

kalhotkyPULKdo používá (nebo se chystá používat) látkové plenky  tak se určitě neobejde bez nepromokavých svrchních kalhotek, které se šijí z tzv. PULu (polyester laminovaný polyuretanem). Kalhotky jsou dostupné jako jednovelikostní, kdy se jejich velikost reguluje pomocí patentků KAM a vydrží prakticky celé plenkovací období. Dále jsou kalhotky více velikostní, kdy volíme velikosti (S, M, L a XL) podle váhy dítěte, takže jich za plenkovací období musíme mít několik. Já osobně na novorozeně nejraději používala kalhotky velikosti S a poté jsem přešla na ty jednovelikostní.

Co se týče vzhledu kalhotek tak si můžeme vybrat prakticky jakoukoliv barvu od bílé po černou nebo různé vzory, největší výběr PULu mají asi na sijemedetem.cz. Cenově vycházejí nejlevněji bílé kalhotky, které můžeme oživit různě barevnou lemovací gumičku a patentkami. Lemovací gumičky jsou v dostání ve dvou variantách - matné (dražší) a lesklé (levnější). Já osobně raději šiji s matnými gumičkami a také se mi zdá, že jsou kvalitnější, ale je to pouze můj názor.

1PUL2PUL

4PUL7PUL

Zapínání může být na suchý zip nebo na patentky. Dle mého názoru je lepší suchý zip, díky kterému lépe regulujete obvod pasu. Na kalhotky používám speciální plenkový zip značky APLIX, který ma dle výrobce  garantovánou životnost až 10000 pracích cyklů. Je v dostání v černé a bílé barvě. Černá varianta je o něco dražší.

A moje osobní zkušenosti s kalhotkami? - Podědila jsem sadu více velikostních kalhotek firmy bambino mio ve všech velikostech - střihově jsou vynikající na čtvercovky a vícevrstevné plenky. Na kalhotkovou plenku tak úplně nesedí. Dále jsem měla kalhotky od IMSE VIMSE velikost do cca 9 kg - ty jsem měla snad nejraději. Skvěle seděly nikde nic nevylézalo ať už jsme měli vícevrstevné nebo kalhotkové plenky. A poslední otestovaný tip byly kalhotky od ANAVY - jednovelikostní se zapínáním na suchý zip i na patentky. Skvěle seděli jak na vícevrstevné, čtvercové tak i na kalhotkové plenky. Jediný nedostatek byl, že pokud máte dítě větší velikosti jako já, které zároveň dlouho plenkuje tak konci období se zdají být malé. Co se týče těch se zapínáním na patentky tak ty jsem ke konci nerada používala neboť synové byli raraši, nikde neposeděli ani u přebalování nevydrželi v klidu takže se mě obtížně zapínaly a regulovaly do vhodného obvodu bříška.

kalhotkyPUL2Životnost kalhotek - někde jsem vyčetla, že by měly vydržet odplenkování dvou dětí. Plus minus je to pravda. Úplně nové jednovelikostní kalhotky vydržely dvě děti. U druhého syna ke konci už protékaly (prasakovaly)  v oblasti patentek. Takže pozor kdo kupuje bazarové kalhotky. Více velikostní vydrží samozřejmě déle, protože je nepoužíváte po celé období. Moje bambino mio velikost S vydrželi 5 dětí a na 6 se chystají. z toho vyplývá, že při výběru kalhotek je dobré také vědět jaké máte životní plány.

A co nabízím k ušití? - Většinou šiju jednovelikostní kalhotky se zapínáním na suchý zip obdobné střihu ANAVY s o něco zvětšeným předním dílem (z cca 29 cm na 31cm). Ale mohu je ušít i bez patentků (vyjdou levněji) a dostáváte největší velikost kalhotek, kterých jsem potřebovala asi nejvíce. Dále mám střih na IMSE VIMSE kalhotky do 9Kg (M), jsou křidýlkové. A mohu nabídnout i bambino mio střih ve všech velikostech - vhodné pro čtvercovky a látkovky. Pokud jste si nevybrali, zkuste se poptat emailem, určitě se domluvíme - nemám problém koupit staré bazarové kalhotky jisté značky a získat z nich střih. Cena kalhotek se pohybuje od cca 180Kč.